מה נדרש?

אתגר צליחת הכנרת לאורכה (20.5 ק"מ) או לרוחבה (10 ק"מ) הוא אתגר לא פשוט ומחייב הכנה מדוקדקת ותכנון מוקדם. ביצוע האתגר הינו באחריות אישית של השחיין/ית. תפקיד העמותה הוא לתת ייעוץ מקצועי, לספק שירותי משקיף לתיעוד ואישור המשחה ורישומו בבסיס הנתונים הארצי והעולמי של משחי המרתון.
שחיינים שמעוניינים לקחת על עצמם את אתגר צליחת הכנרת לאורכה ומעוניינים שהמשחה שלהם יתועד ויאושר ע"י העמותה, צריכים להשלים מספר משימות בטרם ייגשו לביצוע המשימה.

 1. יש לקרוא בעיון את חוקי שחיית המרתון, כפי שמופיעים באתר.
 2. יש לבדוק היטב מהו המועד הרצוי לביצוע האתגר. יש לקחת בחשבון זמן מספיק לביצוע תכנית אימונים מתאימה שתאפשר מוכנות פיזית לשחייה ארוכה בהתאם למרחק הצליחה.
 3. יש לבדוק ולהתאים את מועד הביצוע בהתאם לתחזית המטאורולוגית בסביבות הכינרת. נא לשים לב שבחודשי הקיץ החמים החצייה אינה מומלצת עקב סיכון בריאותי שבמאמץ ממושך בטמפרטורות מים וטמפרטורות אויר חמות מאד. העמותה אינה תומכת במשחי מרתון בטמפורטורת מים מעל 29 מעלות. 
 4. יש ליצור קשר לקביעת מועד הצליחה עם אחד מבעלי הסירות המוסמכים ובעלי ניסיון בליווי שחיינים בכינרת. רשימת בעלי הסירות המומלצים ע"י העמותה מופיעה בקישור.
 5. נא לשים לב שבהתאם למשטר הרוחות המשתנה בכינרת לא מובטח שהמשחה ייצא בדיוק ביום שנקבע מראש. יש לתאם עם בעל הסירה חלון זמנים של כחמישה ימים לפחות לטובת שינויים של הרגע האחרון.
 6. יש להשלים ולהעביר לעמותת "גליל" את מסמכי בקשת ההצטרפות לעמותה והרישום של המשחה, אך רק לאחר שנקבע התאריך עם בעל הסירה. העמותה תספק משקיף ניטרלי מטעמה.
  א. דמי החבר בעמותה לשנת 2020 הינם : 180 ש"ח. לתשלום במועד ההרשמה. דמי החבר לא יוחזרו גם אם המשחה לא יצא אל הפועל.
  ב. דמי תשלום לעמותה בעבור משקיף למשחה הנו: 500 ש"ח (חציית אורך הכנרת) או 350 ש"ח (חציית רוחב הכנרת, 10 ק"מ). את התשלום יש לבצע מראש עד שבוע לפני המשחה. במידה והמשחה לא יצא לדרך מכל סיבה שהיא, הכסף יוחזר בקיזוז דמי ביטול של 150 ש"ח.
 7. את מסמכי הרישום יש לשלוח מלאים וחתומים לכתובת הדוא"ל של העמותה, GalileeMSA@gmail.com, לפחות 45 יום לפני ביצוע המשחה.

 

מסמכי הרישום

טופס הרשמה

טופס הרשמה

בקשת הצטרפות לעמותה ולרישום המשחה הכולל את נתוני השחיין/ית ותאריך הביצוע המתוכנן.

טופס כשירות רפואית

כשירות רפואית

אישור רפואי מתאים מרופא ספורט או רופא המשפחה.

כתב התחייבות ושחרור מאחריות

כתב התחייבות​

חתימה על טופס ויתור אחריות משפטית.

אישור תשלום

אישור על ביצוע תשלום דמי הצטרפות לעמותה.

לקראת האתגר

 1. יש לגייס צוות מלווים מתאים ובעל ניסיון. נידרש לפחות איש צוות אחד בכל זמן על הסירה המלווה בזמן החצייה (לא כולל את צוות הסירה והמשקיף). אנשי הצוות יכולים להיות גם שחייני ליווי אשר ייכנסו לשחות לצד השחיין הצולח בהתאם לחוקי שחיית המרתון.
 2. יש לקבוע תכנית נסיעה בהתאם לחלון הזמנים שנקבע לצליחה. לצולחים המגיעים מחו"ל מומלץ להגיע לפחות יומיים לפני תחילת החלון כדי להתאקלם ולהתמודד עם שינוי הזמנים.
 3. מקומות לינה ניתן להזמין ישירות במלונות ובכפרי אירוח בישובים שמסביב לכינרת. מקומות לינה מומלצים מופיעים ברשימה הבאה.
 4. יש ליצור שוב קשר עם העמותה עד שבוע לפני הצליחה ולהעביר פרטים אחרונים לגבי תאריכי הנסיעה ומקומות הלינה המתוכננים.
 5. יש לוודא שכל שחיין מגיע עם כל הציוד הנדרש עבור המשחה, כולל הזנה ושתייה. (העמותה או בעלי הסירות אינם מספקים מזון ושתיה במהלך המשחה לשחיין ולאנשי הצוות).
 6. רשימת הציוד הנדרש לשחיין/ית:
  • בגד ים (לפי הגדרות חוקי שחיית המרתון)
  • כובע ים
  • משקפת שחייה
  • משחות סיכה והגנה
  • לשחיית לילה – 2 נצנצים או 2 סטיק-לייט
  • תזונה ושתייה בהתאם לתכנית ההזנה האישית